תקרות נמתחות
 
077-7296312
תקרה מעוצבת 10 שנות אחריות

טיפים לעיצוב תקרות גבס

כאשר דייר מבקש לעצב את תקרת ביתו, עיצוב בגבס היא אחת מהאפשרויות היותר אטרקטיביות שיש בפניו. ראשית, מדובר על עיצוב זול ולא בשל ירידה באיכות, אלא קלות ההפקה והביצוע. הגבס לא דורש מערבלי בטון, והפיכתו מאבקה לחומר בנייה פעיל באמת יעילה וקלה ביחס לכל חומר בנייה אחר, אפילו ביחס לעץ. שנית, זהו חומר חזק, עמיד ולא פחות חשוב – אקוסטי. לכן, גם איכות, גם מחיר אטרקטיבי וגם עבודה ואספקה מהירות – הם שמביאים צרכנים רבים לבחור בגבס. כעת, נשאלת השאלה – כיצד לעצב? מה האפשרויות?

עיצוב תקרת גבס

טיפים לעיצוב תקרות גבס - רובד הצורה

רובד הצורה מתייחס לצורה החדשה של התקרה שלכם לאחר גמר עבודת הנמכת התקרה. ניתן לעצב תקרה בצורת גלי סינוס, תקרה מרובעת, מעוגלת או מכל צורה אחרת. ניתן לשלב בין צורה עיצובית לצורה פונקציונלית, למשל – לבנות תקרת מרובעים כשאחד מהם משמש כארון תקשורת, או יציקת קרניזים (עמודים מגבס) שבכמה מהם עוברים כבלים חשמליים. אפיון רובד הצורה בפונקציונליות ובעיצוב – זה הדבר הראשון שנדרש מכם להחליט, וניתן או להתחיל מההיבט הפונקציונלי ובאמצעותו – לעצב את הבית, או להתחיל מזהות עיצובית וממנה לצאת לנושאים פונקציונליים.

רובד הצבע

הצבע נקרא בשפה המקצועית "מתיחת תקרה". זה למעשה בד דק יותר מהבד של השטיח, וקל יותר ממנו, שתפקידו לשמש בדיוק כמו השטיח שלכם – רק על יציקת הגבס. מה הבעיה? שכוח המשיכה פועל לרעתנו במישור זה, מטבע הדברים: במילים אחרות, הוא ייפול. לכן, משתמשים העובדים במיטב חומרי ההדבקה הייעודיים על מנת להצמיד את הבד לגבס. מדובר בבד פוליאסטר או PVC אשר נבחרים עבור כל בית בנפרד, בהתאם לנתוני התקרה. הבחירה היא, למעשה, במשקל המתאים של הבד לסוג התקרה המתאים. לכם – נשאר לבחור את העיצוב. דוגמאות לעיצוב תקרה: הדמיה של שמים מעוננים, הדמיה של מנורה תלויה, גרפיקה ממוחשבת מעוצבת ומותאמת אישית, ועוד.

עיצוב תקרות גבס מיוחדות

הקשר בין הצורה לצבע

כמובן שלא צריך להקטין ראש במציאת הקשר ביו השניים. בחירת צבע שלא קשור לצורה עלולה להיות מגושמת למדי. לדוגמה – אם המטרה היא תקרה שתיראה כמו השמים – מומלץ להשאיר את התקרה על כנה בצורה מישורית, או לעגל אותה. לעומת זאת, אם רצונכם במנורה תלויה כגרפיקה לתקרה, מומלץ להנמיך את אותה נקודה על מנת להפוך את העיצוב למציאותי ובעל הקשר עיצובי ראוי.

ארט זון גאה להיות המובילה בישראל בעיצוב ותכנון תקרות גבס במבחר עיצובים. הקולקציה המגוונת שלנו מחכה לכם - נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

הטיפים של ArtZone לעיצוב תקרות מושלמות לחדרי שינה, ילדים, סלונים ופינות אוכל. היכנסו לאתר והתרשמו מפרוייקטים מושלמים של תקרות במגוון סגנונות.

לקריאה נוספת: עיצוב דקורטיבי בגבס

                       רעיונות לעיצוב תקרות בגבס

 
 
 

 

 

יצירת קשר
מתחם בילו סנטר
קרית עקרון
טל שירות לקוחות:
077-7296312